خانه /

مراحل بروز رسانی سامانه صدور صورتحساب الکترونیکی جهت ارسال مستقیم به سامانه مودیان

مراحل بروز رسانی سامانه صدور صورتحساب الکترونیکی جهت ارسال مستقیم به سامانه مودیانتصویر
تاریخ نگارش : 1402/11/18 توسط : تیم سامانه لیمو

نظر به آنکه سایر اشخاص حقوقی به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال 1400 از تاریخ 01/01/1402 مکلف به رعایت مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال آن به سامانه مودیان خواهند بود، به استحضار می رساند مشمولین اجرای قانون مذکور می توانند با انجام تغییراتی بشرح ذیل در سامانه های صدور صورتحساب خود(سیستم های حسابداری) امکان ارسال مستقیم اطلاعات صورتحساب الکترونیکی را به سامانه مودیان فراهم نمایند:

1-مراجعه به نشانی Intamedia.ir بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، بخش آیین نامه ها و دستورالعمل ها و نرم افزارهای مرتبط و مطالعه اسناد ذیل:

الف)   سند ویژگی ها و مشخصات پایانه فروشگاهی – حافظه مالیاتی

ب)   دستورالعمل صدور صورتحساب الکترونیکی

ج)   دستورالعمل فنی نحوه اتصال به سامانه مودیان

د)   قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره مالیاتی منحصر بفرد

2-اضافه نمودن ضوابط اعلامی جهت صدور صورتحساب الکترونیکی حسب اسناد مذکور، در سامانه های صدور صورتحساب خود ( انجام اینکار توسط برنامه نویسان هر شرکت و در صورت عدم وجود، توسط شرکت  تولید کننده نرم افزار حسابداری امکان پذیر می باشد). از جمله ضوابط اعلامی : تولید شماره مالیاتی منحصر بفرد برای هر صورتحساب طبق مشخصات اعلام شده در سند، اضافه نمودن اقلام اطلاعاتی اختیاری و اجباری صورتحساب حسب الگوهای صورتحساب مشخص شده در سند و .... می باشد.

3-جهت ارسال صورتحساب به صورت مستقیم به سامانه مودیان ضرورت دارد ابتدا سند " دستورالعمل فنی نحوه اتصال به سامانه مودیان" مطالعه شود و متعاقب آن ضوابط اعلام شده در سامانه صدور صورتحساب مودی اعمال گردد. این کار  از طریق برنامه نویسی در سامانه حسابداری امکان پذیر می باشد. 

 

سامانه بر خط صدور و ارسال رایگان صورتحساب های الکترونیک سامانه مودیان لیمو

 

بیشتر بخوانید:

 

  • * توجه: دیدگاه ها بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشوند.
  • * توجه: دیدگاه های حاوی توهین و الفاظ نامناسب تایید نمیشوند.
  • * توجه: فقط دیدگاه های فارسی تایید میشوند.


راهنمایی میکنید اشخاص حقوقی موضوع ماده 16 قانون مالیات بر ارزش افزوده چه کسایی میشن؟

توسط: ابوالفضل فلاح در: 13:40 1403/01/03

با سلام و احترام - با توجه به پیشنهاد معاون اقتصادی رئیس جمهور در جلسه هیئت وزیران ، ۵ تبصره به ماده ۲ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اضافه گردید و این الحاقیه طی نامه شماره ۱۳۰۶۳۷ مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. در این الحاقیه تاریخ عضویت اشخاص حقیقی و حقوقی در سامانه مودیان تعیین گردیده است . در این الحاقیه گفته شده کلیه ی اشخاص حقوقی به استثناء اشخاص حقوقی ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده از تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ موظف به عضویت در سامانه مودیان و صدور صورتحساب الکترونیکی هستند اما سوالی که ممکن است پیش آید این است : اشخاص حقوقی ماده ۱۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده بر اساس این ماده قانونی ، اطلاعات نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سایر دستگاههای نظامی، اطلاعاتی و امنیتی و همچنین سایر اقلام محرمانه با رعایت ملاحظات امنیتی، مطابق دستورالعملی که توسط وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی ، اطلاعات و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح تهیه می‏شود در سامانه مودیان ثبت خواهد شد و این دستورالعمل حداکثر تا ۶ ماه پس از اجرایی شدن قانون سامانه مودیان و پس از تصویب شورای امنیت کشور ابلاغ خواهد شد .

توسط: پشتیبانی سایت
در: 09:43 1403/01/04

جدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب