مراحل ثبت نام و ورود به سامانه مودیان مالیاتی

نرم افزار و سرویس آنلاین صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان مالیاتی لیمو

مراحل ثبت نام و ورود به سامانه مودیان مالیاتی

ثبت نام و ورود به سامانه مودیان مالیاتی مانند ثبت نام در سایر سامانه‌های الکترونیک نیست که فقط با ارائه مدارک شناسایی و احراز هویت بتوانید به همه امکانات مربوط به این سامانه دسترسی داشته باشید. درواقع برای ثبت نام در سامانه مودیان و ایجاد امکان ارسال صورتحساب الکترونیکی به این سازمان باید همه مراحل زیر را طی کنید:

 برای آشنایی کامل با نحوه ثبت نام و ورود به سامانه مودیان مالیاتی، در ادامه هر کدام از این مراحل را به‌طورکامل بررسی خواهیم کرد.

۱. ثبت نام در نظام مالیاتی و تشکیل پرونده؛ اولین برای ثبت نام و ورود سامانه مودیان مالیاتی

برای ثبت نام سامانه مودیان ابتدا باید در نظام مالیاتی ثبت نام کنید و پرونده مالیاتی تشکیل بدهید. احتمالا قبلا برای پرداخت مالیات عملکرد سالانه، این کار را انجام داده‌اید. اگر هنوز پرونده مالیاتی خودتان را در سامانه ملی خدمات مالیاتی تشکیل نداده‌اید، باید برای ثبت نام به سایت      my.tax.gov.ir   مراجعه کنید. مرحله دوم فرایند ثبت نام در سامانه مودیان نیاز به دقت و توجه بیشتری دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

سامانه آنلاین ارسال صورتحساب نوع اول و دوم اشخاص حقیقی و حقوقی

۲. دریافت گواهی امضای الکترونیک؛ پیش نیاز دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی

برای دریافت گواهی امضای الکترونیک باید ابتدا وارد سایت gica.ir شوید. پس از ورود به این سایت روی «درخواست صدور گواهی امضای الکترونیکی» کلیک و مراحل ثبت نام و احراز هویت را طی کنید. نهایتاً در این سایت یک کد رهگیری به شما داده می‌شود که باید با در دست داشتن این کد به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و توکن امضای الکترونیک که چیزی شبیه به یک فلش مموری هست را دریافت کنید.

شما باید از توکن امضای الکترونیک برای استخراج کلید عمومی سامانه مودیان استفاده کنید تا از طریق این کلید شناسه یکتای حافظه مالیاتی خودتان را دریافت کنید. در مقاله «” آموزش دریافت گواهی امضای الکترونیک یا کد CSR  کلیه مراحل دریافت امضای الکترونیک را به‌صورت جزئی توضیح داده‌ایم.   

اما نگران نباشید ما این مرحله را نیز جای شما انجام داده ایم و در سایت لیمو بدون هیچ هزینه ای میتوانید کلیدهای عمومی -خصوصی وCSR  خود را در کسری از ثانیه دریافت نمایید .

کلید عمومی برای دریافت شناسه یکتای مالیاتی لازم است

کلید خصوصی برای اتصال به سامانه مودیان و ارسال صورتحساب لازم است.

فایل CSR فعلا در مرحله ای نیاز نیست و تنها در صورتی که بخواهید گواهی امضاء دولتی دریافت کنید به کار شما خواهد آمد پس هر سه فایل را در جای امنی ذخیره نمایید

  لینک دریافت کلید های سه گانه 

۳. دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی از طریق کارپوشه سامانه مودیان

پس از اینکه کلید عمومی سامانه لیمو استخراج کردید، باید برای دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی و ثبت نام سامانه مودیان اقدام کنید. سازمان امور مالیاتی برای همه کسانی که پرونده مالیاتی دارند، کارپوشه مودیان را ایجاد کرده است.

با ورود به درگاه ملی خدمات مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir می‌توانید به این کارپوشه وارد شوید. در این کارپوشه با کلیک روی گزینه «شناسه‌های یکتا حافظه مالیاتی» در سمت راست صفحه، امکان بارگذاری فایل کلید عمومی و دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی به وجود می آید.

شما در حال مطالعه مراحل ثبت نام و ورود سامانه مودیان مالیاتی در سامانه لیمو هستید

سامانه آنلاین ارسال صورتحساب نوع اول و دوم اشخاص حقیقی و حقوقی

۴. دریافت شناسه کالا و خدمات برای ارسال صورتحساب ‌ها

شناسه کالا و خدمات در واقع کدهایی است که سازمان امور مالیاتی به کالاها و خدمات گوناگون اختصاص داده است. شناسه کالا و خدمات به دو دسته زیر تقسیم می شود:

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی فعلا الزامی برای ارسال شناسه خصوصی وجود ندارد و مودیان مالیاتی میتوانند فقط از شناسه عمومی (خصوصا در حسابداری شرکتی و فروشگاهی) کالا و خدمات استفاده کنند. شناسه عمومی کالاها و خدمات شامل لیستی از همه کالاها و خدمات و شناسه مربوط به آنها می شود. این لیست به‌منظور بررسی وجود داشتن شناسه عمومی کالا و خدمات مربوط به کسب‌وکار شما اهمیت دارد. برای این کار به نشانی stuffid.tax.gov.ir مراجعه و شناسه کالا و خدمات خودتان را دریافت کنید.

تقریبا تمامی شناسه های عمومی کالا و خدمات در سایت لیمو موجود است و میتوانید با مراجه به سایت نسبت به اخد شناسه متناسب با فعالیت خود اقدام نمایید

 لینک دریافت شناسه کالا و خدمت 

چطور صورتحساب رایگان الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال کنیم؟

نحوه ارسال فاکتور در سامانه مودیان، مهمترین عملیاتی است که باید آموزش ببینید. پس از طی مراحل ثبت نام و ورود به سامانه مودیان مالیاتی، شما آماده ارسال صورتحساب الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی هستید. برای اینکه بتوانید صورتحساب خودتان را به سازمان ارسال کنید می توانید از ۳ روش استفاده کنید:

  • ارسال مستقیم توسط  شخص مودی توسط سامانه های آنلاین و آفلاین واسط ارسال صورتحساب الکترونیک
  • ارسال توسط شرکت های معتمد

تجربه به ما نشان داده است درگیری ارسال صورتحساب توسط شرکتهای معتمد و پیچ و خم تکمیل فرایندهای اداری و عقد قرارداد با اینگونه شرکتها تقریبا تمامی مودیان با کسب و کار خرد و گاها بزرگ را به فکر ارسال با سامانه های خصوصی و سریعتر انداخته است. عدم پاسخگویی مناسب و زمان بر بودن ارسال صورتحساب های شما و هزینه بر بودن قرارداد از کوچکترین مشکلات اعلام شده میباشد 

برای استفاده از روش اول، شما به راحتی می توانید از طریق سامانه آنلاین لیمو  همه صورتحساب‌های الکترونیکی خودتان را به‌صورت روزانه و یا هفتگی  برای سامانه مودیان ارسال کنید.

مراحل ثبت نام و ورود سامانه مودیان مالیاتی را در سامانه لیمو میخوانید

سامانه آنلاین ارسال صورتحساب نوع اول و دوم اشخاص حقیقی و حقوقی

اتصال سریع و آسان به سامانه ارسال صورتحساب رایگان مودیان با استفاده از سامانه آنلاین لیمو

سامانه مودیان مالیاتی با هدف یکپارچه‌سازی اطلاعات مالیاتی در سراسر کشور راه‌اندازی شده است؛ به‌منظور استفاده از خدمات این سامانه، باید با همه قوانین سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی آشنایی داشته باشید. به همین دلیل در این مقاله جزئیات مربوط به قانون جدید پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان را بررسی کردیم.

برای ارسال آسان و سریع و رایگان فاکتور ها و صورتحساب‌های الکترونیکی می‌توانید از خدمات سامانه لیمو استفاده کنید. با استفاده از سامانه آنلاین واسط مودیان لیمو به‌ راحتی به سامانه مودیان متصل می‌شوید و برای ارسال صورتحساب در موعد مقرر با مشکلی مواجه نخواهید شد. شما می‌توانید برای استفاده از سامانه آنلاین مودیان لیمو به وب سایت ما مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید:

   • * توجه: دیدگاه ها بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشوند.
  • * توجه: دیدگاه های حاوی توهین و الفاظ نامناسب تایید نمیشوند.
  • * توجه: فقط دیدگاه های فارسی تایید میشوند.


با سلام می‌بخشید میخواستم بدونم دریافت شناسه کالا الزامی محسوب میشه؟

توسط: ترانه قزلباش در: 13:26 1403/01/03

با سلام و احترام بله برای صدور و ارسال صورتحساب داشتن شناسه کالا و خدمت الزامی است . شما اگر کالا و خدمت اختصاصی ندارید میتوانید با مراجعه به سایت STUFFID نسبت دریافت شناسه کالا و خدمت عمومی متناسب با فعالیت خود اقدام نمایید و از آن برای صدو و ارسال صورتحساب استفاده نمایید

توسط: پشتیبانی سایت
در: 10:10 1403/01/04
سلام . من تمامی این مراحل را انجام دادم ولی کلید من رو سایت شما نامعتبر اعلام میکنه دلیل چی هست ؟

توسط: رضا قربانی در: 12:26 1403/01/02

با سلام و احترام -- کلیدهای عمومی و خصوصی میبایست در یک زمان و در آن واحد دریافت شوند. کلیدهای عمومی و خصوصی شما با هم همخوانی ندارند برای حل مشکل به قسمت https://www.limotx.ir/core/csr_generator در سامانه لیمو رفته و مسبت به اخد مجدد کلیدهای عمومی و خصوصی اقدام نمایید کلید عمومی دریافتی را در کارپوشه طبق اموزش های سایت قرار دهید و کلید خصوصی را نیز در تعاریف اولیه مودی خود . مشکل حل خواهد شد - پیشنهاد ما به شما این است مقاله های آموزشی سایت را کامل مطالعه فرمایید با تشکر

توسط: پشتبانی سایت
در: 12:30 1403/01/02
ایام تعطیل هم میشه کار انجام داد؟

توسط: مجید در: 19:15 1403/01/01

با سلام و آروزی سالی خوش برای شما و حسن انتخاب شما در انتخاب سامانه واسط لیمو بله هیج محدودیتی در صدور و ارسال صورتحساب وجود ندارد تنها تفاوت ایام تعطیل پشتیبانی سایت میباشد که به ساعت 15 تا 18 تغییر پیدا کرده است با تشکر پشتیبانی سایت

توسط: پشتبانی سایت
در: 10:03 1403/01/02
سلام، کارشناس امور مالیاتی هم برای مشاوره دارین؟

توسط: سعید در: 19:12 1403/01/01

با سلام و آروزی سالی خوش برای شما و حسن انتخاب شما در انتخاب سامانه واسط لیمو خبر متاسفانه این امکان وجود ندارد - وظیفه و خدمت ما به شما تنها فراهم کردن بستر ارتباط با سامانه مودیان و صدور و ارسال صورتحساب میباشد اما با این وجود کارشناسان ما در حد توان پاسخوگی شما خواهند بود با تشکر مدیر سایت

توسط: مدیر سایت
در: 10:05 1403/01/02
سلام، وقت بخیر، قبلش باید پرونده مالیاتی تشکیل بدیم؟

توسط: امیررضا در: 19:08 1403/01/01

با سلام و آروزی سالی خوش برای شما و حسن انتخاب شما در انتخاب سامانه واسط لیمو بله تمامی مودیانی که نسبت به ارسال صورتحساب و صدور آن مینمایند باید در مرحله 44 ثبت نامی یا به اصطلاح 4 ثبت نام باشند و پرونده و کارپوشه فعال داشته باشند با این وجود اگر خریدار کالا یا خدمت در مرحله ی 4 ثتب نام نباشد صورتحساب شما به صورت سیستمی تایید ولی اعتبار مالیاتی تعلق نمیگیرد با تشکر پشتیبانی سایت

توسط: پشتبانی سایت
در: 10:08 1403/01/02

لیست اخبار و مقالات