خانه /

اطلاعیه شماره 15 سازمان امور مالیاتی کشور

اطلاعیه شماره 15 سازمان امور مالیاتی کشورتصویر
تاریخ نگارش : 1402/11/19 توسط : تیم سامانه لیمو

صدور و ارسال انواع صورتحساب الکترونیکی به صورت رایگان

سازمان امور مالیاتی کشور طی اطلاعیه ای، اقدامات لازم در صورت مشاهده وضعیت Pending در هنگام ارسال صورتحساب را تشریح کرد.

 در اطلاعیه شماره 15 سازمان امور مالیاتی کشور، اقدامات لازم در صورت مشاهده وضعیت Pending در هنگام ارسال صورتحساب به شرح زیر ارایه شده است:

 نظر به سوالات و مکاتبات متعدد مودیان و ادارات کل در رابطه با ارسال صورتحساب الکترونیکی و جلوگیری از درج تکراری صورتحساب در کارپوشه مودیان، ضروری است موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:

 در صورتی که پس از ارسال صورتحساب الکترونیکی، وضعیت صورتحساب ارسالی (درحال بررسی Pending) باشد، مودی از ارسال مجدد آن صورتحساب خودداری نموده و منتظر مشخص شدن وضعیت نهایی صورتحساب در سامانه باشد.

 چنانچه وضعیت صورتحساب به Failed (ناموفق و دارای خطا) تغییر یابد، ضمن برطرف کردن خطای موجود، می ­بایست نسبت به ارسال مجدد صورتحساب اقدام گردد.

در صورتی که وضعیت صورتحساب الکترونیکی Success (موفق) باشد صورتحساب در کارپوشه قابل مشاهده بوده و نیاز به ارسال مجدد نمی ‏باشد.

در برخی موارد وضعیت Pending صورتحساب الکترونیکی ارسالی، به دلیل عدم به روز رسانی پایانه ‏فروشگاهی مودیان (نرم افزارهای واسط و …) می ‏باشد، لذا می ‏بایست جهت برطرف شدن مشکل، نرم افزار مربوطه به روز رسانی گردد. ضمنا، ممکن است به دلیل عدم استعلام مجدد، وضعیت صورتحساب همچنان وضعیت در پایانه ‏فروشگاهی مودی به­ صورت Pending نمایش داده ‏شود در صورتیکه وضعیت آن صورتحساب در سامانه مودیان به Success یا Failed تغییر پیدا کرده باشد، لذا لازم است مجددا استعلام شود.

 

بیشتر بخوانید:

سامانه صدور و ارسال رایگان صورتحساب های الکترونیکی به  سامانه مودیان بدون نرم افزار

  • * توجه: دیدگاه ها بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشوند.
  • * توجه: دیدگاه های حاوی توهین و الفاظ نامناسب تایید نمیشوند.
  • * توجه: فقط دیدگاه های فارسی تایید میشوند.


سلام جناب ارسال صورتحساب من fail شده و من حقیقتا نمی‌دونم مشکل چیه خواهشمندم مشکل بنده رو حل کنید. ممنون

توسط: امین حسین مظفری در: 13:48 1403/01/03

با سلام و احترام بابت انتخاب سامانه واسط لیمو - خطاهای دریافتی در سایت دارای موارد متعددی میباشند لطفا با تماس با پشتیبانی سایت و یا در بخش گفتگوی سامانه واسط لیمو شماره صورتحساب خود را ارسال نمایید تا بررسی شود و شما را برای رفع خطا راهنمایی کنیم

توسط: پشتیبانی سایت
در: 09:38 1403/01/04
سلام آیا تمامی کسب و کار ها من جمله آرایشگاه ها هم ملزم به ارسال صورت حساب مالیاتی هستن؟

توسط: سهیلا پارسا در: 13:44 1403/01/03

با سلام و احترام اگر شما نمیدانید جزو کدامین دسته از مودیان مالیاتی هستید لطفا به مقاله فراخوان های 10 گانه موجود در سایت مراجعه نمایید . همچنین در صورت نیاز به ارسال اگر شما از دستگاه کارتخوان استفاده مینمایید میبایست نسبت به تعریف آن در کارپوشه خود اگر تعریف نشده است اقدام نمایید . در غیر این صورت میتوانید با جمع کردن فروش خدمات خود در طی هفته همه آنها را طی یک فاکتور صادر و به سامنه مودیان ارسال نمایید

توسط: پشتبانی سایت
در: 09:35 1403/01/04

جدیدترین مطالب

محبوب ترین مطالب